Позвонить нам: +380983564930

Як прискорити дозрівання помідорів, знятих зеленими з куща?

Помідори я давно у відкритий грунт не саджу. Погода буває непередбачувана, а помідори люблять тепло. Так навіщо марно витрачати сили і час, якщо є теплиця. Я люблю коли помідори червоніють прямо на кущах. Вони смачніші. Наїлися ми пластмасових помідорів з супермаркету, більше не хочемо. І не купуємо овочі не в сезон. Смак у них навіть гірше трави, а вже скільки в них всякої хімії… Ми краще свої смачненькі помідори мариновані будемо їсти. А свіжі свої помідори ми їмо до грудня. Є навіть такі сорти, які дууже добре зберігаються і дозрівають в акурат до Нового року. Але я ще це не освоїла. Є, куди рости:)
 
Червоні помідори прямо на кущах – це добре і смачно, але скоро осінь. Та й погода вже не радує теплом ночами. Вночі у на тепер всього сім градусів. Хоч помідори і в теплиці, для них стає не так комфортно, як в липні. А помідор зелених на кущах висить багато. І щоб не втратити урожай, краще зняти їх зеленими, а вдома вони дозарятся. Знімати помідори потрібно не все підряд, а тільки ті, які досягли необхідних розмірів сортових. Дивіться на колір: коли помідор налився в повну силу, він не яскраво-зелений, а біліє. Поверхня помідора з ніжною, як у персика:) стає глянсовою.
 
Я знімаю помідори 1 раз на тиждень, щоп’ятниці. За цей час якраз встигає сформуватися нова хвиля врожаю. Ті помідори, які бурі і почервоніють ось-ось кладу окремо. Вони на їжу і консервування. А зелені помідори я розкладаю в спеціальні ящики шаром не більше, ніж в 2 ряди. Більші вниз, подрібніше-зверху, а черрі взагалі окремо. Але черрі – це ближче до осені, зараз вони прекрасно визрівають прямо на кущі, гірляндами. Вкусныееее, розум отъешь. Щоб прискорити дозрівання зелених помідорів, в ящики разом з ними необхідно покласти банан або 3-4 червоних помідора. Вони будуть виділяти газ етилен і зелені помідори почнуть дозрівати швидше.
 
Так само, для прискорення дозрівання помідори ставлять-кладуть в темне місце. У мене приятелька в диван помідори кладе, в ящик для білизни (звичайно, білизни там немає). Відкриває – а там червоним-червоно. Помідори в темряві зріють швидше.
 
Ще пам’ятаю з дитинства, бабуся помідори на підвіконня клала, але тільки бурі, і вони грілися на сонці, швидко дозрівали і були солодкими! А ми їх тягали і їли прямо немитими.
 
Я теж зараз так роблю, в невеликій кількості і на красивій тарілці. Вживаю ці помідори в салат, смачно.
 
Збирайте помідори і дозарюйте будь-яким зручним для вас способом. Та не забудьте прищипнути верхівки помідорних кущів, тоді урожай буде більше.
Автор статті: Agrotech-trading

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *